При аналогічній ситуації з кристалічною ( полі чи моно ) сонячною батареєю, більше тут, потужності для їх виробництва потрібно в 10 разів менше кремнію. Третє покоління багатоперехідних тонкоплівкових елементів демонструє ефективність роботи до 12% при збільшеному терміні експлуатації. Звичайно, сьогодні абсолютна більшість сонячних панелей, що випускаються — це кристалічні батареї. Більше 80%. Однак, розвиток плівкових аморфних модулів відбувається так швидко, що дуже скоро ситуація може змінитися. Саме модуль з аморфного кремнію, був першою технологією, яка отримала широке комерційне майбутнє. На даний момент сонячні панелі з аморфного кремнію представлені вже в трьох поколіннях, як зазначалося вище.

Результат пошуку зображень за запитом "аморфна сонячна батарея"

Якщо проводити розподіл в залежності від використовуваного матеріалу, то аморфні сонячні модулі відносяться до кремнієвих, а якщо подивитись в залежності від технології виробництва — до плівкових. Для створення аморфних панелей, береться не кристалічний кремній, а силан або кремнєводень, який тонким шаром наноситься на матеріал підкладки. ККД у цього типу батарей становить всього 5-6%. Для них притаманний дуже низький показник ефективності, але, не оглядаючись на ці недоліки, вони мають спектр переваг. Сонячні батареї, виготовлені з аморфного кремнію, для роботи не вимагають опромінення прямим потоком сонячного світла. Їм досить розсіяного світла, наприклад, світла сонця, закритого хмарами. В результаті цього такі батареї за рік виробляють на 10 — 15% більше електроенергії, ніж традиційні кремнієві батареї. Вони працюють при великій запиленості повітря або при насичені його аерозолями. Крім того у аморфних панелях, показник оптичного поглинання в 20 разів вище, ніж у полі- і монокристалів, товщина елементів менше 1 мкм, підвищена гнучкість. До ключових переваг можна віднести і виграш в продуктивності в умовах підвищених температур. У теплу пору року кристалічні елементи знижують ефективність, в цей період більш продуктивним виявляється аморфний кремній, сонячні батареї з якого менш схильні до впливу нагріву. Аморфним батареям притаманні простота і технологічність виробничого процесу. Відсутність сполучної пайки окремих компонентів знижує кількість бракованої продукції.

Основний і мабуть, єдиний мінус таких сонячних панелей — це в два рази менший ККД у порівнянні з полікристалічний модулями. Але він, звичайно, перекривається всіма перерахованими вище плюсами.

Для сонячних елементів даного типу можуть використовуватися, в якості підкладки, або скло, або гнучкі матеріали, які пропускають сонячні промені. Саме завдяки тому, що для таких панелей може використовуватися гнучка основа і вони мають підвищену світло сприйнятливість в порівнянні з іншими батареями, область їх застосування дуже широка. Це і виробництво одягу, сумок, використання у побутових потребах. Аморфні сонячні елементи використовуються в умовах хмарної погоди, в умовах особливо жаркого клімату та коли необхідно інтегрувати сонячні панелі прямо в будівлю.

Наостанок хочеться сказати, що тонкоплівкові аморфні модулі зношуються з такою ж швидкістю як звичайні кристалічні батареї, але при цьому мають масу інших переваг на які варто звернути увагу.

Комментарии запрещены.