akumulyuyuch-mnost-sistem-opalennya-tehnchn-osoblivost-perevagiДодатковими елементами котлів різних типів стають акумулюючі ємності. Вони призначені для забезпечення найбільш ефективної роботи систем опалення. Такі пристрої дозволять збільшити коефіцієнт корисної дії теплоносія, а значить, і суттєво заощадити кошти.

У спеціалізованій технічній документації найчастіше вживається термін «акумулююча ємність», але зустрічаються синонімічні назви «теплоємність», «буферна ємність», «розширювальний бак».

Акумулююча ємність – це спеціальний резервуар, призначений для накопичення надлишкової теплової енергії в системах опалення. Ця ж енергія придатна для подальшого споживання, наприклад, для нагріву води і обігріву приміщень. А невикористане тепло, що зберігається в теплоізольованій ємності, буде ще якийсь час підтримуватися системою автоматики на рівні необхідної температури.

Спосіб роботи приладу – буферні ємності функціонують за принципом генератора, накопичуючи теплову енергію, що виявилася надлишковою в певний момент, і віддаючи її назад в систему, коли це необхідно. Для твердопаливних котлів такі вироби стають незамінними.

Переваги акумулюючих ємностей

Підвищення рівня безпеки системи. Зменшення витрат палива на 20%, а при використанні твердого палива економія становить майже 50%.
Можливість підключення декількох опалювальних приладів до однієї ємності.
Підтримка комфортного рівня температури.
Усунення необхідності частих включень насоса.
Буферна ємність стає додатковим запобіжником, що перешкоджає перегріванню опалювальної системи.

Акумулюючі баки зменшують кількість шкідливих викидів продуктів горіння.
Такі прилади сприяють оптимізації роботи системи опалення, продовжують термін її експлуатації.

Модифікації акумулюючих ємностей

Різні моделі акумулюючих ємностей працюють ідентично, але відрізняються за:

  • розмірами і об’ємом;
  • розташуванням – горизонтальним або вертикальним;
  • наявністю або відсутністю термоізоляції;F
  • кількістю змійовиків;
  • наявністю або відсутністю внутрішніх резервуарів.

Широкий асортимент товарів дозволяє зробити оптимальний вибір відповідно до потужності котла та інших параметрів системи опалення. Однак, слід пам’ятати, що на етапі планування монтажу необхідно розрахувати ширину проходів, достатню для встановлення акумулюючої ємності на правильне місце її функціонування.

По материалам сайта pelletshome.com.ua

Комментарии запрещены.